فروسیلیس ازنا

فروسیلیس ازنا
5/5 - (3 امتیاز)

احتمالا در هنگام خرید فروسیلیس اسم فروسیلیس ازنا زیاد شنیده هستید ؟ ما در این مطلب درباره این برند و همچنین خواص و کاربرد و دانه بندی آنها توضیحات کاملی داده ایم .

اَزنا یکی از شهرهای استان لرستان واقع در خاور این استان است . از مهمترین صنایع موجود در شهر لرستان بخصوص ازنا می توان به صنایع فروآلیاژ ایران اشاره کرد . شرکت صنایع فروآلیاژ ایران در شهر ازنا، به عنوان بزرگترین شرکت در منطقه خاورمیانه و بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده فروسیلیس در کشور، محصول خود را با کیفیت بالایی تولید و ارائه می‌دهد. محصول فروسیلیس ازنا با توجه به کیفیت عالی که دارد همواره تقاضای بالایی از صنعتگران به خود جلب کرده است .

همچنین، با توجه به کاربردهای گسترده فروسیلیس در صنایع مختلف، شرکت فروآلیاژ ازنا به عنوان یک شرکت معتبر و نامی با تقاضای فراوان برای تولید محصول فروسیلیس با برند ازنا همراه است. شرکت رستاک صنعت تارا به عنوان یک نمایندگی رسمی فروش فروسیلیس ازنا این شرکت می باشد که خدمات گسترده‌ای را برای مشتریان فراهم می‌کند.

صفحه مربوط به تاییده نمایندگی : نمایندگی فروش محصولات تولیدی شرکت صنایع فروآلیاژ ایران

تصویری از فروسیلیس ازنا
تصویری از فروسیلیس ازنا

خواص فیزیکی فروسیلیس ازنا

 • نقطه ذوب : 1350 – 1240
 • دانسیته ی فله ای : 1.6
 • وزن مخصوص : 3.2

دانه بندی فروسیلیس ازنا

دانه بندی فروسیلیس ازنا بر اسال جدول زیر تقسیم بندی می شود .

 جدول دانه بندی فروسیلیس ازنا
✅دانه های بین (۱۰۰ – ۱۰) میلیمتر
✅دانه های بین (۸۰ – ۶۰ ) میلیمتر
✅دانه های بین (۶۰ – ۱۰) میلیمتر
✅دانه های بین (۱۰ – ۳) میلیمتر
✅دانه های بین (۳ – ۰) میلیمتر
فروسیلیس 60-10 میلیمتر

کاربردهای عمده فروسیلیس ازنا

 • عامل اکسیژن زدا در فولادسازی
 • عامل افزاینده سیلیسیم در تولید انواع فولادها و چدن های آلیاژی پرسیلیس
 • عامل جوانه زا در ریخته گری چدن های گرافیتی (ورقه ای کروی گره دار)
 • سر آلیاژ برای تولید فروسیلیکون منیزیم و فرو منگنزسیلیسیم
 • برای تولید الکترودهای گرافیتی مورد استفاده در جوشکاری

قیمت فروسیلیس ازنا

تولید فروسیلیس از فرآیندهای متنوعی از جمله ذوب قراضه آهن، کربن و سیلیس بهره می‌برد. زغال سنگ نیز به عنوان یک منبع کربنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ترکیبات فروسیلیس، میزان سیلیس متغیر است و بین 10 تا 90 درصد متغیر می‌شود. عناصر دیگری که در ترکیب فروسیلیسیم دخیل هستند شامل کربن، گوگرد، فسفر، کلسیم و آلومینیوم می‌شوند و کیفیت و میزان آنها تأثیر مهمی بر قیمت فروسیلیس ازنا دارد.

کیفیت و دانه‌بندی آلیاژ فروسیلیس تأثیرگذار مستقیم بر قیمت فروسیلیس ازنا دارد . این ماده در صنایع متنوعی مانند ریخته‌گری، جوشکاری و صنایع سرب و روی مورد استفاده قرار می‌گیرد، که به علت این کاربردها، قیمت آن بالاست. برای دریافت قیمت دقیق و به روز مربوط به فروسیلیس ازنا می توانید از طریق تلفن های شرکت رستاک صنعت تارا با مشاورین فروش ما در ارتباط باشید .

بسته بندی فروسیلیس ازنا

بسته هایی که مربوط به این مصحول ارائه می شود به صورت زیر می باشد :

 • کیسه های بزرگ ۱ تنی
 • بصورت فله ای
 • دانه بندی (۳ – ۰) میلیمتر در بسته های ۱۰ کیلوگرمی

کارخانه فروسیلیس ازنا

همانطور که در بالا به آن اشاره شد محصول فروسیلیس ازنا مربوط به شرکت صنایع فروآلیاژ‌ایران می باشد . آدرس کارخانه این شرکت در استان لرستان واقع شده است و همچنین دفتر مرکزی آن نیز در شهر تهران ، منطقه فرمانیه قرار دارد . کارخانه فروسیلیس ازنا یا همان فروآلیاژ‌ ایران ، با وجود تعداد زیاد کارمند و کارگر یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده فروسیلیسم در خاورمیانه می باشد . این شرکت سالانه حدود 60000 تن فروسیلیسیم و 20000 تن پودر میکروسیلیکا را تولید می کند. از آنجایی که این شهر در نزدیکی منابع اولیه مورد نیاز برای تولید فروسیلیسیم قرار دارد، تولید این ماده از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. به همین دلیل در حال حاضر شرکت صنایع فروآلیاژ ایران بیش از 91 درصد از نیاز کشور را به این آلیاژ تعمیم می دهد.

محصولات مربوط با فروسیلیس ازنا

محصولات مربوط با فروسیلیس ازنا که در شرکت رستاک تارا موجود است به شرح زیر می باشد :

 • محصول فروسیلیسیم 3-0 میلیمتر
 • فروسیلیسیم 60-10 میلیمتر
 • فروسیلیسیم-60-10-میلیمتر

ارسال نظر

*
*
*